BARTG  HF RTTY 2020

/ / BARTG  HF RTTY 2020

 

Tento závod jsem se rozhodl jet v rámci testování nového klubového rádia. Přípravy na digi provoz proběhly už dříve tak nastal čas na ostrý provoz.

V sobotu ráno jsem vše „nastartoval“, nastavil závodní deník, rádio na 65w a jdeme na to. Trošku byl problém s nastavováním digi modulace, potenciometr na interface je fakt hodně ostrej, ale povedlo se. Ten „poťák“ musíme ještě vyřešit :-).

Dopoledne – jasná sedmička. Za dvě a půl hoďky 25 QSO. Před polednem jsem to zkusil na čtrnáctce se stejným úspěchem. Pak jsem to musel povypínat a jít do práce. Další příležitost byla v neděli v noci. Ve 23.30 jsem už byl opět na pásmu, tentokrát na třiapůli. Projel jsem pásmo, udělal, koho jsem našel, pak jsem si našel volnou frekvenci a užil si malého pileupu na mou výzvu.  Super! Za 90 minut 30 QSO. A přišel nápad!

Vyměnil jsem rádia a provedl srovnání. Podmínky pro to byly ideální. Stejné pásmo, stejná anténa, stejný provoz, stejný čas. Icom se sice choval trošku jinak, ale nové/jiné stanice jsem nenašel. Takže tohle srovnání je super!! A další zjištěné informace výrazně pomohli k nastavení Kenwoodu.

Celkový dojem ze závodu je fajn. Překvapila mě malá účast stanic, i protistanice dávali relativně malá čísla. Ale s ohledem na aktuální zdravotní problémy světa asi pochopitelné. A mých 80 spojení za 6 hodin provozu s daným výkonem je krásných. Prvotní úkol byl otestovat rádio v ostrém digi provozu, a to se povedlo na výbornou!

 

73! Pavel OK1UGE

Podobné příspěvky