2. subregionální závod květen 2021 Kosmáčov

/ / 2. subregionální závod květen 2021 Kosmáčov

Krátké povídání o tom, co si pamatuji a co se možná i stalo.

Původně jsem měl na chalupě odjet SSB ligu a na brzké dopoledne se přesunout do Kosmáčova. Nakonec před devátou vyjíždím z Prahy. Po cestě zastávka na nákup a když dojedu do Kosmáčova, Pavel OK1UGE s Michalem Stod již dolaďují detaily a připravují nový stožár. Okukuji precizní Karlovu OK1ELE práci. Spony a ložisko svítí, duralový stožár se jeví jako nezničitelný (což se i potvrdí). Krásná práce.

ložisko
spony

Za nezbytné pomoci domácích – Petra a Karla se podaří stožár 2× vztyčit. Poprvé s jednou anténou pro přípravu a rozvržení kotvících lan. Stožár se kroutí jako had. Nicméně i při druhém vztyčení s plnou výstrojí drží, nepraská. Paráda.

ztopořeno

Připravujeme vysílání, zabydlujeme se v buňce. Kecáme… Přijíždí Mirka OK1OK.

Krátce po rozjetí závodu se ukazuje nějaký problém na Kenwoodu. Pavel ho mění za ICOM a až do neděle na něj jedeme. V neděli se Kenwood dočká hard resetu, který nakonec problémy odstranil.

Nicméně spojení nepřibývají, a to ani u protistanic, které hlásí nezvykle nízká čísla. Za TRXem se střídá Michal Stod a Mirka. Oba se zdráhají (já radši česky, já radši digi, já radši tohle, támhle,…), ale nakonec přidávají spojení do deníku s velkou profesionalitou.

Táhneme to skoro do půlnoci, kdy si přiznáme, že žádný super výsledek neuhrajeme a tak jdeme spát.

V neděli, abychom si alespoň zahulákali, ukončujeme závody pro OK1RPL a začínáme od začátku s OK1RCA.

OK1RPL
OK1RCA

OK1RPL 145 MHz MULTI 51 QSO 33. z 34 v kategorii

OK1RCA 145 MHz MULTI 6HRS 22 QSO 6. ze 6 v kategorii

sundáno
ALE BYLO DOBŘE !!!!

K vysílání stíháme dokonce (tedy Pavel) i připravit Mirce balun k domácímu LW. A doufám, že i ke spokojenosti Mirky je domluven termín instalace. Pavel vše vymyslí a já budu dělat hokra. S balením nám opět vydatně pomáhá Petr, nevím, jak bychom bez něj stožár sundali. Ale zadařilo se.

I přes horší výsledek to byl super víkend. Tak zase doufám brzo na klubové akci ahoj.

Zapsal dle chabé paměti Míra OK1HBP

Podobné příspěvky