6m FM párty

/ / 6m FM párty

V prosinci 2021 byl spuštěn zkušební provoz webu

6mFMparty.nagano.cz

jehož cílem je zvýšení provozu v pásmu 6m modulací FM. Je to jedinečná příležitost oprášit staré vojenské RF-10. Užití těchto stanic, ale není pro tuto akci podmínkou.

Počátek byl v roce 2013, kdy se začala vyhlašovat „6m FM aktivita“ před radioamatérským setkáním v Hrádku. O rok později se tato aktivita stala neoficiální memoriálem Oty OK1PO, který stál u zrodu této akce.

Tato aktivita se každoročně opakovala, vždy před setkáním v Hrádku. Letos se setkání překrývalo se závodem FM pohár, tak se aktivita odehrála před závodem. Díky tomu, že byli lidé na kopci, byla šance udělat spojení přes 80 km. Postupně se vedla diskuse, co tuto akci zopakovat víckrát do roka, protože ne každý může v srpnu. Postupem času jsme tuto myšlenku odložili na neurčito.

Koncem listopadu jsme se k této myšlence vrátili. Začal se řešit návrh a zrodily se propozice akce „6m FM párty“. S ohledem na malý úsek pásma nejde o závod. Jde o aktivitu, doufejme, že pro vás zábavnou, proto párty. Začíná se v 12:00 a končí v 15:00. Není podmínkou vysílat celou dobu, ne každý může dopoledne, jiný zas může odpoledne… takže vezměte radiostanici na výlet a prostě zkuste navázat spojení ;)

Zásadní webovou podporu této akce stvořil Láďa OK1ZIA. Udělal nám web pro utvoření přehledu účastníků, diskusi, anonci účasti a mnoho dalšího. Tímto mu za jeho perfektní práci děkujeme.

Za pár dnů tu bude první prosincové „zkušební kolo“ 6m FM párty. Od ledna startujeme už oficiálně, tak s námi pojďte zkusit oživit 6m pásmo! Spojení děláme přeci pro radost, zkoušení techniky, podmínek nebo i třeba trpělivosti YL :D

Závěrem děkuji všem, co se na přípravách podíleli.

Těšíme se na vás 73!

Za kolektiv radioklubu OK1RPL

Karel OK1ELE

Podobné příspěvky