FM Pohár

Prosincový FM pohár

/ / Prosincový FM pohár

FM Pohár 12. 12. 2020. Skoro kouzelné datum. Plán zněl poměrně jednoduše. Já – OK9MEM a Karel – OK1ELE pojedeme závod za klub – OK1RPL. Volba padla na Brdy. Sraz ráno (nechutně ráno na to, že je sobota) v Rokycanech, kde nabírám Karla a vyrážíme směr Brdy. Potud celkem pohoda, když si odmyslím ranní epizodu s budíkem. Skoro se mi to ani nechce psát dál.

No čekal jsem víc sněhu, naštěstí nebyl. Doufal jsem ve větší teplo, bohužel nebylo. Vylezeme na Houpák a začínáme budovat stanoviště. Karel vytahuje stolek, křeslo, klávesnici, vysílačku, sluchátka, anténu, baterii, stožárek, ledničku… kde to sakra schovával? Jo dobrá teď trošku kecám, ledničku neměl nebo jí minimálně z té almary, co táhl na zádech nevyndal. Já mezitím připravuji pracoviště na 145 MHz. A pak to přichází. Mohutným přípravám navzdory 10 minut před závodem zjišťuji, že nemáme jedinou propisku a tím pádem nemám jak zapisovat spojení. Instalace Tučňáka do telefonu – no bohužel do kEPPLA nelze. A hele ohniště, rychle jsem na papír uhlíkem napsal základní údaje (to kvůli příležitostné skleróze) a přitom jsem se uklidňoval, že tentokrát to ohniště nikdo na závěr nepochcal neuhasil, jak bývá zvykem =D Zasednout a jedeme. Dvě hodiny jsem spojení datloval do poznámek v telefonu. Na konci závodu jsem necítil prsty, vypadal jsem jako bych měl Parkinsona a kdyby mě někdo kopnul do zadku, tak si zláme prsty. Jako Karel si sice solidárně stěžuje na zimu taky, ale moc mu to nevěřím. Chvilka poskakování v marné snaze se zahřát a jde se balit. Cestou zpátky ještě rychlá návštěva u kolegů na vedlejší kótě. Pak už auto, mezipřistání v Míšově – krkovice a domů – panák (velkej) a vana. I tak se klepu zimou ještě teď když to píšu.

Celkově to ale byl parádní zážitek, na který jednou budu rád vzpomínat v důchoďáku (tedy pokud si vzpomenu) a myslím, že za výsledek se nemusíme stydět. Těším se na další kola.

HOWGH, teda vlastně 73!

Za radioklub OK1RPL

Petr OK9MEM

Podobné příspěvky