FM pohár duben

FM pohár – duben

/ / FM pohár – duben

Je to již druhý FM pohár, kdy vysíláme v nové sestavě a to v kruhu rodinném. S ohledem na omezený „výběh“ pouze na náš okres Rokycany volíme Radeč. Je to velmi hezký hřeben, na který se mnoho let jezdí závodit. Je zde několik míst vhodných pro vysílání a my jsme tentokrát zvolili samotný vrchol Radeč 721 m n. m.

FM pohár duben
Stavba antěny
FM pohár duben
X510 na stožáru z R130 a vedle improvizovaný radio vůz

Po příjezdu na kopec jsem se hned pustil do stavby antény. Nebylo to nic moc složitého, stačilo jen vybrat dobré místo mezi stromy tak abych nemusel zatloukat kotevní kolíky do země. Textilní popruh kolem stromu je nejšetrnější řešení, jak bezpečně kotvit anténu a nepoškozovat kůru stromů. Po chvíli už anténa stála, ale nepřevyšovala stromy. Naštěstí les není tak hustý, takže to nemělo výrazný vliv na naše výsledky. Pro pásmo 2m jsem zvolil léty osvědčenou FT-60. Na 70cm jsme nasadili IC-705, aby měl YL tým lepší provozní komfort, který rozžhavená FT-60 nenabízí :-D

FM pohár duben
Karel OK1ELE u rádia
FM pohár duben
Jak se závodilo
FM pohár duben
S čím se závodilo
FM pohár duben
FM pohár duben 70 cm
FM pohár duben
FM pohár duben 2 m

Vysílalo se nám výborně a odměnou nám je suprové score. Na pásmu 2 m máme 62 spojení 164 bodů a na 70 cm máme 38 spojení 98 bodů. Všem protistanicím děkujeme za spojení a budeme se těšit brzo na slyšenou v dalších závodech. Další poděkování patří lesní správě Colloredo-Mannsfeld za povolení vjezdu.

Za radioklub OK1RPL

Karel OK1ELE

Podobné příspěvky