Vánoční závod 2019

/ / Vánoční závod 2019

Jako každý rok se snažím dát dohromady malý tým, se kterým vyrážím na kopec, abychom si mohli zazávodit a odpočinout od vánočního šílenství. Již po třetí jsme byli na kótě Žďár (629 m n. m.) nedaleko Rokycan. Cesta od arboreta (https://mapy.cz/s/lepufupala) na vrchol kopce je vcelku dobře sjízdná a tak ani s naším vozíkem plným techniky nebyl problém. 

pastedGraphic.png

Když jsme dorazili na kopec tak jsme si ještě honem udělali fotku a pak už jsme šli stavět anténu a budovat vysílací pracoviště. Za malou chvilku bylo vše připraveno a úspěšně uvedeno do provozu. Během prvních pár spojení za námi na kopec dorazila první ohlášená návštěva. Vašek, který dorazil se psem a termoskou plnou švédského čaje na zahřátí. Naštěstí počasí nebylo tak zlé a teplota byla + 3°C.

A tak spojení pomalu přibývala a množství turistů také. Občas se i někdo z nich na chvíli zastavil, aby zjistil, co to tam vlastně děláme. Samozřejmě nechyběly ohrané otázky typu: Lovíte ufony? Kam se s tím jako dovoláte?

Před polednem začalo ožívat i PMR pásmo. Tak jsme si i zde udělali pár spojení pro radost. Po poledni nás přišli navštívit Filip a Michal z Kralovic. A tak jsme povídali a vysílali… Postupem času už návštěvy začali odcházet a nám už také moc spojení nepřibývalo. Asi hodinu před koncem závodu jsme začali balit a uklízet. Poté co jsme vše naložili na vozíček nebo do batohu, opouštíme tento nádherný kopec a jdeme směrem k domovu. Už za tmy opouštíme les a jdeme naproti našemu odvozu.

Akce se nám povedla, ale ani letos jsme to poslední místo nevyhráli. :-( =D

Tak zase na slyšenou v dalších závodech.

Za radioklub OK1RPL

Karel OK1ELE

Podobné příspěvky